Header image

4 november 2025

Wet- en regelgeving

Naar een alternatief voor de Leerplichtwet

Met een provincietour haalde Ingrado in 2025 bij leden input op voor een toekomstbestendig alternatief voor de Leerplichtwet. De opbrengsten geven richting aan de vervolggesprekken in 2026.

In 2025 ging Ingrado op provincietour om met leden te verkennen hoe een toekomstbestendige opvolger van de Leerplichtwet eruit kan zien. Centraal stond de beweging van leerplicht naar leerrecht, zoals verwoord in het strategisch plan 2025-2030. Tijdens tien bijeenkomsten sprak Ingrado met ruim vijftig managers, beleidsmedewerkers en leerplichtambtenaren. Leden die niet konden aansluiten leverden input via mail.

De gesprekken richtten zich op drie thema’s: de mogelijke rol van een leerrechtambtenaar, de vraag of leerplicht uit het strafrecht moet, en de inzet van een doorbraakaanpak bij vastgelopen casuïstiek. In de notitie worden de belangrijkste opbrengsten per thema beschreven.

Het volledige document met alle inzichten en citaten is hieronder te downloaden.

Notitie provincietour 2025

Download

Deel dit artikel

Gerelateerde Artikelen