Let op: Er is veel animo voor deze bijeenkomst en inmiddels is deze dan ook vol! Je kunt je nog wel aanmelden voor de reservelijst.
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Vanuit het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt een update gegeven over het wetgevingstraject.
Spreker
Ria Goedhart (Hogeschool Utrecht) neemt je deze middag mee in het werken met nieuwkomers. Vanuit onderzoek én praktijk laat zij zien hoe een cultureel responsieve benadering professionals kan ondersteunen bij het omgaan met verschillen in thuistalen, onderwijssystemen en rolperspectieven.
Actieve bijeenkomst
Tijdens deze bijeenkomst ga je actief aan de slag met de vraag wat cultureel responsief werken van jou vraagt en hoe je dit kunt toepassen in jouw praktijk als leerplichtambtenaar en doorstroomcoach. Daarnaast wisselen we kennis en ervaringen uit over:
- Omgaan met verschillende talen (waaronder emotietaal);
- Verschillen in onderwijssystemen en het aansluiten bij de belevingswereld van leerlingen en ouders;
- Uiteenlopende rolperspectieven, zoals ouderbetrokkenheid en wederzijdse verwachtingen over beschikbaarheid, bereikbaarheid en verantwoordelijkheden.
Locatie bijeenkomst
Dit keer wijken we bewust af van onze gebruikelijke, centrale gelegen locaties. De bijeenkomst vindt namelijk plaats bij A Beautiful Mess, een azc in Utrecht-West, Oog in Al.
Hier werken bewoners van het azc in de keuken of op de vloer. Deze omgeving vinden we goed aansluiten bij het thema van deze dag en geeft een extra verdieping aan de dag.
Vanaf Utrecht Centraal is het circa 15 minuten met de bus en vanaf bushalte Den Hommel is de locatie op 1 minuut lopen.
Met de auto navigeer je naar Joseph Haydnlaan 2 in Utrecht. Er zijn voldoende gratis parkeerplaatsen beschikbaar.
Het volledige programma lees je hieronder.
27 oktober 2026
12:30 - 16:30 uur
Locatie: A Beautiful Mess - AZC Oog in Al, Joseph Haydnlaan 2, 3533 AE Utrecht
