De ondertekenaars willen ervoor zorgen dat kinderen die uitvallen sneller terugkeren naar school, passend onderwijs en de juiste hulp krijgen. Daarvoor is het belangrijk dat alle partijen samenwerken; scholen, leerplichtambtenaren, (jeugd)zorg, ouders én jongeren.
Gezamenlijke aanpak
Volgens René Halberstadt van Ingrado is het samenwerkingspact een goed voorbeeld van de systemische aanpak van aanwezigheid. “Het bevorderen van schoolaanwezigheid is niet alleen de zorg van scholen. Wijkteams kunnen een preventieve rol spelen, de leerplichtambtenaar kan in een vroeg stadium partijen bij elkaar brengen als er zorg is over een kind en als vervoer een probleem is, is de gemeente aan zet. Zo’n pact of convenant is dan een hele goede manier om die rol van samenwerkingspartners te bevestigen.”
Verbinding
Een jaar geleden werd Ingrado uitgenodigd door het samenwerkingsverband passend onderwijs in de regio om een inspiratiesessie te geven over (het piramidemodel voor) schoolaanwezigheid. “We jagen het aanwezigheidsdenken aan, delen kennis en bieden ondersteuning als gemeenten en scholen in een regio werk willen maken van schoolaanwezigheid”, zegt Halberstadt. “Geen enkele organisatie is alléén verantwoordelijk, daarom is verbinding essentieel.”
Implementatie van schoolaanwezigheid in het onderwijs vraagt om goede begeleiding en training. Daarom verzorgt Ingrado de komende tijd ook een cursus ‘train de trainer’. Die training is bedoeld voor mensen die zich bezig (gaan) houden met de daadwerkelijke implementatie van het raamwerk schoolaanwezigheid op de scholen. De training van dit jaar is vol. Volgend jaar organiseert Ingrado weer een train de trainer.
Wil je in jouw regio ook aan de slag met schoolaanwezigheid? Neem dan contact op met Ingrado.
2025-07-08
Regio West-Friesland sluit samenwerkingspact om thuiszitten tegen te gaan
26 juni ondertekenden de bestuurders van 7 West-Friese gemeenten een samenwerkingspact. Doel van het pact is thuiszitten in de regio tegengaan en betere samenwerking om passende hulp te organiseren.
Deel dit artikel
Gerelateerde Artikelen

4 jul 2025
Wet Van school naar duurzaam werk aangenomen; meer duidelijkheid over middelen van Doorstroompunten
Lees meer
9 jul 2024
Predicaat biedt ouders ZEVMB-kinderen administratieve verlichting
Het belangrijkste doel van het predicaat is om ervoor te zorgen dat ouders zich niet telkens opnieuw hoeven te verantwoorden wanneer zij zorg en ondersteuning aanvragen.
Lees meer
7 jul 2025
Financiering voor project Stronger2gether
De aanvraag voor het project Stronger2gether, waarin Ingrado een van de vele praktijkpartners is, is gehonoreerd. Wat is het doel van het project?
Lees meer