Header image

29 juni 2026

Provincietour 2026: samen op weg naar een alternatief voor de Leerplichtwet

De Provincietour 2026 zit erop. De afgelopen weken trok Ingrado, onder leiding van Corien van Starkenburg, door het land om met leden in gesprek te gaan over de nieuwe rol van de leerplichtambtenaar.

We werden gastvrij ontvangen in vijf gemeenten: Groningen, Eindhoven, Nijmegen en Amsterdam, met als afsluiting een bijeenkomst in het ‘thuishonk’ van Ingrado in Rotterdam. Tijdens deze vijf bijeenkomsten hebben zo’n 125 leden elkaar gezien en vooral ook gehoord over de rol van de leerplichtambtenaar van de toekomst. En wat er nodig is om die rol vorm te geven. 

Wat deze tour kenmerkte, was de betrokkenheid en openheid van de deelnemers. Met deze waardevolle input zet Ingrado de volgende stap. De opbrengsten uit de gesprekken worden verder uitgewerkt en vormen input voor een alternatief voor de leerplichtwet en de door Ingrado samen met de leden te ontwikkelen professionele standaard. Zoals altijd publiceren we de oogst van de provincietour. Deze notitie is in de maak en verwachten we uiterlijk medio juli te publiceren. 

Dank aan alle deelnemers en gastgemeenten voor hun bijdrage aan deze gezamenlijke beweging!